Indický hlavolam

Indický hlavolam

Mahlerův cestopis po Indii z padesátých let minulého století dnes už neodmyslitelně patří ke klasickým dílům české literatury, není pouhým dokumentem o krásách a zajímavostech Indie, ale zabývá se i archeologickými nálezy a starými i soudobými filozofickými koncepcemi. Jen jakko málokdo dokáže Mahler s půvabem a vtipem sobě vlastním zachytit detail, vyjádřit nepomíjivou atmosféru a uvědomit si přesahy, čímž vytvořil další nadčasové dílo. Tomu se říká radost po indicku!

není skladem

Běžná cena 328 Kč

10% sleva on-line - 33 Kč

Cena on-line (s DPH): 295 Kč

Podrobnosti o knize

Recenze

Recenze Neoluxoru

26. 2. 2014

Honza (Knihkupectví Dejvická, Praha)

Nakladatelství Jota vydalo v roce 2012 knihu cestopisných reportáží z Indie 50. let minulého století. Tuto knihu s názvem Indický hlavolam napsal Zdeněk Mahler v roce 1955 ve svých  27 letech po svém návratu ze služební cesty po Indii.

Kniha obsahuje 27 kapitol, je doplněna krásnými ilustracemi Jany Zimové.

Dozvídáme se o historii, náboženství, architektuře i kastovním systému a také o nejvýznamnějších dílech indické literatury od Rámajány po Thákura a politicích Gándhím a Nehrúovi.

Indie je země protikladů, mnoha jazyků, náboženství a národů. Autor si všímá obrovských sociálních rozdílů mezi lidmi, chudoby, hladomoru, velké bídy, ale i nádherných paláců představitelů světské i církevné moci.

Zajímá ho otázka venkova, zemědělství, přelidnění, doba britského panování do roku 1947.

Popisuje rozmanitost, kulturu, silný vliv náboženství na každodenní život, obdivuje přírodní krásy země, navštívil architektonický skvost Tádž Mahál i vysoké hory na severu. 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím