Jsou věci, které by končit neměly

1. 8. 2016 v 13.00

Vzpomínáte, jak jste před 9 lety drželi v rukou Relikvie smrti a hltali poslední stránky a poslední slova epilogu? Dospělí Harry, Ginny, Ron a Hermiona se na nádraží King´s Cross loučí se svými dětmi, které právě odjíždí do Bradavic. A najednou… konec. Žádná další kapitola, žádné nadějné vyhlídky na pokračování. Pokud jste byli do kouzel zamilovaní stejně jako já, chtělo se vám v tu chvíli brečet. Naštěstí si stačilo jen počkat.

Když otevíráte Harry Potter and the Cursed Child, který začíná přesně tou kapitolou, kterou jsem právě popsala, zažíváte velký návrat do minulosti. Nový příběh totiž plynně navazuje na Relikvie smrti a (k mé radosti) stejně plynně pokračuje dál. V tu chvíli je mi zase jedenáct, jsem u babičky na prázdninách a drtím jeden díl za druhým, stále stejně nadšená a zapálená. Myslím, že nejen pro mě je Harry Potter srdcovkou, která se stala součástí a samozřejmostí mého dětství a dospívání.

Těm z vás, kterým se už dostal do rukou Harry Potter and the Cursed Child, gratuluju. Už víte, nebo brzy vědět budete, kdo je prokleté dítě. Ostatním doporučuji si svůj výtisk co nejdřív pořídit, pokud si pro sebe chcete nechat aspoň nějaké překvapení. Spoilerů je totiž plný internet. Ale tady se nebojte, já neprozradím víc, než bude nezbytně nutné.

Jsem si stoprocentně jistá, že každý z vás přemýšlel nad tím, jak to asi bylo dál. Pro Harryho, Rona i Hermionu jste hledali to nejlepší zaměstnání, párovali další oblíbené postavy, vystavovali je novým dobrodružstvím. A teď si to porovnejte. Harry Potter and the Cursed Child má odpovědi na všechno, co vás zajímalo. A ještě trochu víc. Zápletka nejnovějšího dílu se točí kolem Harryho syna Albuse Severuse a jeho nového kamaráda Scorpiuse Malfoye. Stanou se nejlepšími přáteli a spolu čelí historii svých rodičů. A to stačí, víc vám už neřeknu. Prostě a jednoduše, je to na vás! Čtěte hned, anglický originál už je k dispozici. Na český překlad si bohužel počkáte až do září, ale věřte mi, že po chvíli čtení už angličtinu ani vnímat nebudete. Plyne to samo. Zvyknete si i na formu scénáře, která tentokrát vystřídala klasickou beletrii. The Cursed Child totiž primárně vzniklo jako divadelní představení, které si 30. července odbylo svou premiéru v Londýně. A prý je nádherné – no zkuste si to představit! V Harry Potter and the Cursed Child rozpoznáte nezaměnitelnou fantazii J. K. Rowlingové, potkáte své oblíbené postavy a při čtení se budete skoro nonstop šklebit nadšením nad novým příběhem.

Některé věci jsou prostě až moc dobré na to, aby skončily.

A kouzla k nim patří.

Slavnostně přísahám, že jsem připravena ke každé špatnosti! 

Hodnocení: 98 %

Autorka: Jana Sklenářová

Komentáře k článku

(Nebude zobrazen v komentáři)

Související

Mohlo by vás zajímat

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím