Dívka, která spadla z nebe pokračuje jako Provazochodkyně

8. 1. 2017 v 11.38

Marian Sutrová hledá způsob, jak se po válečném utrpení začlenit do běžného života. Těžko ale zapomenout na všechny hrůzy mučení a vypudit vzpomínky na koncentrační tábor a lidi, kteří neměli tolik štěstí jako ona. Pokud se tomu dá říkat štěstí.

Jako agentka britského Velitelství zvláštních operací padla Marian Sutrová po seskoku nad francouzským územím do zajetí Gestapa. Byla vyslýchána, mučena a nakonec odvezena do koncentračního tábora Ravensbrück. Přežila a po válce se jako jedna z mála agentů vrací zpět domů. Tam ale zjišťuje, že její boj nekončí. Stát se opět součástí společnosti, mluvit s lidmi, najít si práci. To vše se zatím zdá jako nadlidský výkon. Když se k tomu přidá politický kolotoč studené války, začíná se to zdát až moc překážek na jednoho člověka.

Audio nahrávkou vás provedou dva hlasy. V roli Marian Sutrové uslyšíte výbornou Lucii Pernetovou. Marek Holý pak mluví za jejího mladého obdivovatele, syna rodinných přátel, který její příběh sleduje a doplňuje o pohled člověka, který válečné strasti nezažil.


Až budete Provazochodkyni poslouchat, doporučuju velké soustředění. Životem Marian Sutrové se míhá spousta lidí, objevují se další a další jména, která příběh splétají a zase rozplétají. Domyslete si k tomu i politickou situaci a poválečné dění a pochopíte, jak to myslím. Souvislosti se pak těžko hledají.

Pokud jste četli, nebo poslouchali Dívku, která spadla z nebe, Provazochodkyně na ni navazuje. Příběh pokračuje, ale je možné jej vnímat i jako samostatný román.

Hodnocení: 85 %

Autorka: Jana Sklenářová

Komentáře k článku

(Nebude zobrazen v komentáři)

Související

Mohlo by vás zajímat

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím