Staň se novou E L James

16. 7. 2013 v 11.00

Sníte o tom mít vlastní knihu, která se bude prodávat v knihkupectví? Sníte o tom, že jednou budete mít u nás autogramiádu, a že se jednou třeba stanete stejně slavní, jako Dan Brown, E L James nebo J.K. Rowlingová? Čtěte dál, možná se vám tento sen splní.

Fifty Shades of Grey – Padesát odstínů šedi je jeden z největších knižních fenoménů posledních let. Obdivovaná, proklínaná – ale mimořádně úspěšná kniha, která všude vzbudila obrovský zájem a rozpoutala vzrušené debaty čtenářek. E L James se při psaní inspirovala svým oblíbeným románem a teď se o něco podobného můžete pokusit i vy.

Nakladatelství XYZ totiž vyhlašuje literární soutěž nazvanou „Staň se novou E L James“. Nechte se inspirovat trilogií Fifty Shades a napište svou vlastní povídku, libovolného žánru a libovolného stylu. Otevřete svou studnu fantazie: může to být příběh plný humoru, může to být satira, parodie, detektivka nebo thriller. Prostě cokoliv budete chtít. Měl by to být příběh, který vás napadl při čtení Fifty Shades, a nebo se může jednat o literárně zpracované zážitky vašeho čtení, volba je na vás.

Povídky bude hodnotit porota v čele se spisovatelkou Barbarou Nesvadbovou, novinářem Tomášem Poláčkem a šéfredaktorkou XYZ Markétou Šlaufovou. Deset nejlepších povídek se dočká vydání v povídkové antologii a první tři navíc získají finanční odměnu.


Jaké jsou podmínky?

  1. Zúčastnit se mohou autoři, kteří dovršili v den uzávěrky podání rukopisu 18 let, a to pouze s novinkou, jež dosud nebyla nikde publikována.

  2. Téma literární soutěže je povídka libovolného žánru a stylu inspirovaná Fifty Shades

  3. Rozsah: minimálně 10 normostran, maximálně 25 normostran

  4. Uzávěrka odevzdání rukopisu: 31. 8. 2013

Kompletní pravidla si můžete přečíst tady.

Text povídky – nejlépe v normostranách (60 úhozů na řádek, 30 řádků na stránce) – pošlete ve dvou kopiích bez vašeho jména na adresu Nakladatelství XYZ Na Pankráci 30/1618, 140 00 Praha 4. Do samostatné obálky přiložte přihlášku, kterou najdete zde.

Vaše povídka se tím vydá do světa, a třeba to budete právě vy, kdo bude „novou českou E L James“. Povídková antologie s deseti nejlepšími povídkami vyjde na podzim tohoto roku.

Tak co, už víte, o čem budete psát? :)

Zdroje obrázků: CC Miss Town, Imnotadisaster

Komentáře k článku

(Nebude zobrazen v komentáři)

Související

Mohlo by vás zajímat

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím