duben 12 Prezentace knihy "Zahradnictví"

Prezentace knihy scenáristy Petra Jarchovského "Zahradnictví", která je literární předlohou chystané stejnojmenné filmové trilogie režiséra Jana Hřebejka, ve středu 12. 4. 2017 v 17:00 hodin v 1. patře. Hosté: Petr Jarchovský, Jan Hřebejk, Aňa Geislerová, Ondřej Sokol a dětský herec Samuel Budiman. Knihu vydává nakladatelství Paseka.

„Vycházel jsem ze vzpomínek mých rodičů na moje prarodiče, je to asi nejosobnější věc, na které jsem kdy pracoval,“ říká scenárista a autor Petr Jarchovský o trilogii Zahradnictví. Filmové i literární zpracování můžeme vnímat jako pravdivý příběh konkrétních lidí v převratné historické době mezi roky 1939 a 1959.
Rodinná sága pokrývající plochu dvaceti let je rozvržena do tří samostatných, nicméně propojených linií: Rodinný přítel, Dezertér a Nápadník. Mezi aktéry snadno poznáme například odbojáře Jindřicha z kultovních Pelíšků, tentokrát je však více v popředí ženský element: tři sestry, mezi nimi také autorova matka. Tu sledujeme od jejího narození a válečného dětství až po dospělost, kdy se v padesátých letech stává hlavní hrdinkou příběhu Nápadník.
Strhující příběhy plné nečekaných zvratů se odehrávají z velké části v rodinném zahradnictví v Jaroměři a v rovněž rodinném kadeřnickém salonu v Praze. Vzdor svízelné době a krutým osudům protagonistů nechybí osvědčený autorův humor a zejména situační komika.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím