duben 18 Křest knihy Hastrman a autogramiáda herců ze stejnojmenného filmu

Přijďte si do Paláce knih Luxor ve středu 18. dubna v 17.30 pro autogram herců z nového českého filmu Hastrman, který doprovází také reedice stejnojmenné knihy Miloše Urbana. Těšit se můžete na autora knižní předlohy Miloše Urbana, režiséra a scénáristu filmu Hastrman Ondřeje Havelku, herce Karla dobrého, Simonu Zmrzlou a další.

Novodobá utopie, dílo pozdního romantismu, pohádka pro lid držený pod krkem svou vlastní politickou reprezentací - tak lze charakterizovat Hastrmana, potenciální černou knihu ekoterorismu..., kdyby to nebyla kniha zelená.

První kniha zavádí čtenáře do třicátých let devatenáctého století. Do Staré Vsi přijíždí její pán, volnomyšlenkářský šlechtic a podivínský diplomat, který se dlouhá léta zdržoval v cizině a pak se rozhodl pro klidný život ve staré vlasti. Nepočítal však s tím, že v nepatrné vesnici objeví celý nový svět.

Druhá kniha vrhá hrdinu do dnešního dne, přímo doprostřed odporné přítomnosti se všemi jejími zlořády a nečistotami. Hrdina bere do rukou zbraň, aby v zemi udělal pořádek a vydobyl zpět to, oč moderní doba připravila člověka.

Kniha obdržela cenu Litera za nejlepší knihu roku 2001 v kategorii próza.


Související

Mohlo by vás zajímat

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím