listopad 22 Autogramiáda Simona Mawera

Ve čtvrtek, 22. 11. 2012 budeme mít v Paláci knih Luxor vzácného hosta. Je jím Simon Mawer, známý britský autor.

U nás se nejvíc proslavil svou knihou „Skleněný pokoj“, ve které popisoval osudy majitelů brněnské vily Tugendhat. Také jeho další kniha – „Mendelův trpaslík“ se setkala se zájmem čtenářů. V ní Simon Mawer vypráví příběh vědce, který zasvětil svůj život studiu genetické poruchy, jež těžce poznamenala jeho samotného.

Jednou z podzimních novinek a zároveň knihou, kterou Simon Mawer v Paláci knih Luxor pokřtí, je „Dívka, která spadla z nebe“. Její hrdinkou je Marian Sutro, která byla za 2. světové války naverbována do britské tajné služby s tajným posláním. Její mise ve Francii má ale kromě podpory domácího odporu ještě jedno, velmi speciální poslání: přesvědčit mladého fyzika Clémenta, jehož výzkum by spojenci rádi využili v nevypsaném závodu o zkonstruování atomové bomby, aby opustil svou zemi a odletěl do Anglie. Skutečnost, že ji s Clémentem pojí citové pouto z dob společného dospívání, může Marian pomoci - anebo jí úkol hodně zkomplikovat.

Simon Mawer má dar vyprávět silné příběhy a věříme, že se, spolu s námi, na setkání s ním těšíte. Autogramiádu pořádá Kniha Zlín.

Související

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím