Vyhledávání

Ke klíčovým slovům "Hořínek Jiří" jsme našli 6005 záznamů…

Akce

Autogramiáda Jiřího Kulhánka

listopad 23 Středa

Od 16.00 – Autogramiáda předního českého autora knih na pomezí science fiction a fantasy Jiřího Kulhánka k jeho novince "Vyhlídka na věčnost".

Křest knihy „Cesty domů“

prosinec 15 Čtvrtek

Od 16.00 – Křest knižní podoby oblíbeného televizního seriálu „Cesty domů“ za účasti spisovatelky Miroslavy Besserové, režiséra Jiřího Adamce a některých herců ze seriálu.

Představení knihy Dagmar Hilarové „Nemám žádné jméno“

březen 6 Úterý

Od 16.00 – 6. března v 16 hodin v Luxoru budeme představovat knihu české básnířky, spisovatelky a novinářky Dagmar Hilarové Nemám žádné jméno.

Křest knihy Martina Patřičného "Jako v nebi"

duben 10 Úterý

Od 16.00 – V úterý, 10. dubna navštíví Palác knih výtvarník, řezbář a spisovatel Martin Patřičný, aby představil svou knihu "Jako v nebi".

Křest knihy Petra Macka „Helena Vondráčková – Každá trampota má svou mez“

červen 26 Úterý

Od 16.00 – Zveme vás do Paláce knih Luxor, kde budeme křtít knihu Petra Macka "Helena Vondráčková - Každá trampota má svou mez".

Křest knihy Čarovný svět pěti kontinentů

září 10 Pondělí

Od 16.00 – V pondělí, 10. září bude představené nového vydání knihy Čarovný svět pěti kontinentů pana Ericha Václava.

Autogramiáda Marka Ebena

říjen 9 Úterý

Od 17.00 – V úterý, 9. října, navštíví Palác knih Luxor pan Marek Eben, aby představil knižní podobu oblíbeného televizního pořadu „Na plovárně“

Křest knihy „Země jako vesmírný terč“

leden 22 Úterý

Od 16.00 – V úterý, 22. ledna vás zveme do Paláce knih Luxor, kde bude od 16 hodin probíhat křest knihy Jiřího Jiránka „Země jako vesmírný terč“.

Křest knihy „Pražské věže“

duben 23 Úterý

Od 16.00 – Zveme vás na křest publikace Aleše Jiránka a Jany Jůzlové „Pražské věže“, který bude probíhat v Paláci knih Luxor v úterý, 23. dubna od 16 hodin.

Křest knihy „Putování s knihou“

květen 28 Úterý

Od 17.00 – Zveme vás do Paláce knih Luxor, kde v úterý, 28. května od 17 hodin 2013 představíme „Putování s knihou“, poutavou publikaci Petra Kovaříka a Blanky Fajerové.

*** AKCE PŘESUNUTA *** Představení knihy „Muži sobě“

červen 3 Pondělí

Od 16.00 – První červnové pondělí, 3. 6. 2013, budeme od 16 hodin v Paláci knih Luxor hostit paní Zuzanu Humpolcovou, která přijde představit svou kuchařku pro muže „Muži sobě“.

Křest knihy Václava Klause ml. a Kateřiny Fišerové

listopad 11 Pondělí

Od 17.00 – Od 17:00 proběhne křest knihy Václava Klause ml. a Kateřiny Fišerové "Matematika pro trojkaře" spojený s autogramiádou. Knihu pokřtí ilustrátor Jiří Slíva a dcera Václava Klause ml. Eliška.

Křest pohádkové knihy Zdeňka Zelenky

prosinec 4 Středa

Od 11.15 – Ve středu 4. prosince 2013 v 15:00 pokřtíme v Paláci knih Luxor knižní předlohu připravované TV pohádky režiséra Zdeňka Zelenky Ducha nad zlato. Knihu pokřtí Jiřina Bohdalová, Viktor Preiss, Zdeněk Zelenka a další.

Křest knihy Jiřího Růžka V labyrintu zpravodajských služeb

březen 26 Středa

Od 17.00 – Ve středu 26. března od 17:00 proběhne v Paláci knih Luxor křest knihy ředitele BIS a pracovníka tajných služeb Jiřího Růžka V labyrintu zpravodajských služeb spojený s autogramiádou. Knihu pokřtí Vladimír Špidla, Miloslav Švarc a šéf české rozvědky Ivo Schwarz. Slavnostního křtu se také zúčastní čestný host generál Radovan Procházka.

Křest knižního rozhovoru s Martinem Stropnickým.

květen 13 Úterý

Od 17.00 – V úterý 13. května 2014 v 17:00 bude vzácným hostem Paláce knih Luxor pan Martin Stropnický, který spolu s Lucií Němečkovou představí a pokřtí knižní podobu jejich rozhovoru s názvem "Nahoru dolů".

Křest knihy Přemysla Ruta „Orchestrion v hlavě“

listopad 1 Úterý

Od 17.00 – Křest knihy českého klavíristy, zpěváka, herce, básníka a dramatika Přemysla Ruta „Orchestrion v hlavě“. Knihu pokřtí Jiří Suchý a Jiří Burian.

Křest knihy „Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky“

prosinec 8 Čtvrtek

Od 16.00 – Křest knihy Adolfa Born a Jiřího Žáčka „Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky“, po němž bude následovat autogramiáda obou pánů.

Křest knihy Blbnutí s Oscarem

únor 20 Pondělí

Od 17.00 – Zveme vás křest nové knížky oblíbené autorky dětských příběhů Ivony Březinové "Blbnutí s Oscarem".

Křest audioknihy Jiřího Suchého "Nahá a další povídky"

květen 4 Pátek

Od 15.00 – První květnový pátek navštíví Palác knih Luxor legenda československé hudby Jiří Suchý.

Výstava Dalibora Nesnídala

červenec 1 Neděle

Od 10.00 – Přijďte se podívat do kavárny v Paláci knih Luxor na výstavu prací Dalibora Nesnídala.

Křest knihy „Odposlechy aneb Já na bráchu“

prosinec 4 Úterý

Od 16.00 – Zveme vás do Paláce knih Luxor na křest knihy „Odposlechy aneb Já na bráchu“, který proběhne v úterý, 4. 12. 2012 od 16 hodin.

***ZRUŠENO*** Křest knihy „Jaroslav Seifert v mozaice postřehů z pera jeho přátel“

květen 13 Pondělí

Od 16.00 – Srdečně vás zveme do Paláce knih Luxoru, kde budeme v pondělí, 13. května křtít knihu Vratislava Ebra „Jaroslav Seifert v mozaice postřehů z pera jeho přátel“. Křest začíná v v 16 hodin.

Křest knihy „Věčný národ se strachy netřese“

říjen 9 Středa

Od 16.00 – Zveme vás do Paláce knih Luxor, kde budeme ve středu, 9. října od 16 hodin křtít knihu Věčný národ se strachy netřese izraelské spisovatelky Šani Boianjiu.

Křest knihy Michala Dlouhého Století četnické kriminalistiky

březen 19 Středa

Od 17.00 – Ve středu 19. března 2014 od 17:00 proběhne křest knihy Michala Dlouhého "Století četnické kriminalistiky" spojený s autogramiádou. Knihu pokřtí režisér Jiří Svoboda.

Prezentace knihy Jany Koubkové.

duben 15 Úterý

Od 16.00 – V úterý 15. dubna 2014 v 16:00 proběhne v Paláci knih Luxor prezentace knihy úspěšné jazzové zpěvačky Jany Koubkové Básně z jazzové dásně spojený s autogramiádou. Pořádá nakladatelství Galén.

Články

29. 4. 2008 / Tiskové zprávy

Klidná oáza uprostřed prachu stavby

Hlavní nádraží v Praze mění svou ošklivou tvář. Jedním ze skautů změny je nové patrové knihkupectví NeoPalladium. Oáza kultivovanosti o rozloze 1200 metrů čtverečních nabízí uprostřed nehostinného…

Číst celý článek

5. 9. 2012 / Novinky

Vyhlášení Knihy desetiletí

Deset let Paláce knih Luxor si říkalo o ohlédnutí. A tak nás napadlo zjistit, jaké knihy se v našem knihkupectví nejvíce prodávaly. Některé nás překvapily, jiné potvrdily známé trendy a čtenářský…

Číst celý článek

1. 10. 2013 / Speciály

Co číst v říjnu

Říjen kromě Velkého knižního čtvrtku, který je opět nabitý bestsellery, přináší i další várku lákavých novinek. Tak si vyberte.

Číst celý článek

20. 6. 2014 / Recenze

Pojďme spolu do Japonska

Japonská vizuální popkultura má svůj drápek pevně zachycený i v našem prostoru. Přesto seriózní česká literatura na toto téma jako by snad ani neexistovala. S úmyslem o nápravu vychází sborník…

Číst celý článek

2. 12. 2013 / Speciály

Příběh Hobita

Kniha Hobit byla původně určena jen pár vyvoleným a neměla nikdy spatřit světlo světa. Naštěstí to dopadlo jinak a my máme již několik desítek let možnost těšit se z tohoto nádherného a…

Číst celý článek

29. 7. 2013 / Speciály

13 nejlepších urážek v knížkách

Chcete si trochu rozšířit slovní zásobu? Potřebujete občas někoho "odpálkovat" a dochází vám slova? Pak je tento článek právě pro vás. Knižky jsou totiž plné barvitých a šťavnatých urážek a pro…

Číst celý článek

3. 2. 2012 / Novinky

Leden v Luxoru

Máme za sebou první měsíc „apokalyptického“ roku 2012 a můžeme říct, že zatím nezačal vůbec špatně. Alespoň u nás v Luxoru.

Číst celý článek

17. 5. 2012 / Recenze

Líbáš jako ďábel

Nestává se moc často, aby se nějakému českému režiséru povedlo dostat do kin na původní český film 900 tisíc diváků. Marie Poledňáková to dokázala s filmem Líbáš jako Bůh (r. 2009) a dalo se…

Číst celý článek

11. 6. 2014 / Recenze

Na vlně české fantasy

Letošní květen byl pro českou fantastiku opravdu výjimečný. Nejen že se tento žánr dočkal zvláštní pozornosti na veletrhu Svět knihy, kde zabíral značnou část programu, navíc se čtenáři dočkali i…

Číst celý článek