Vyhledávání

Ke klíčovým slovům "Hořínek Jiří" jsme našli 4847 záznamů…

Akce

Autogramiáda Jiřího Kulhánka

listopad 23 Středa

Od 16.00 – Autogramiáda předního českého autora knih na pomezí science fiction a fantasy Jiřího Kulhánka k jeho novince "Vyhlídka na věčnost".

Autogramiáda Haliny Pawlowské a Jiřího Menzela

leden 17 Úterý

Od 16.00 – 17. ledna budeme v Paláci knih Luxor hostit úspěšnou spisovatelku, scénáristku a moderátorku Halinu Pawlowskou a spisovatele a režiséra Jiřího Menzela. Společně představí své knížky Velká žena z východu a Tak nevím.

Prezentace knihy Jiřího Menzela Rozmarná léta

leden 9 Čtvrtek

Od 17.00 – Ve čtvrtek 9. ledna 2014 od 17:00 proběhne v Paláci knih Luxor prezentace vzpomínkové knihy jednoho z našich nejlepších režisérů Jiřího Menzela "Rozmarná léta". Pan Jiří Menzel knihu osobně představí a bude podepisovat.

Křest knihy Jiřího X. Doležala „Dva roky spolu“.

listopad 21 Pondělí

Od 16.00 – Křest knihy Jiřího X. Doležala a Alexandry Hrouzkové Doležalové „Dva roky spolu“.

Křest audioknihy Jiřího Suchého "Nahá a další povídky"

květen 4 Pátek

Od 15.00 – První květnový pátek navštíví Palác knih Luxor legenda československé hudby Jiří Suchý.

Křest knihy Jiřího Růžka V labyrintu zpravodajských služeb

březen 26 Středa

Od 17.00 – Ve středu 26. března od 17:00 proběhne v Paláci knih Luxor křest knihy ředitele BIS a pracovníka tajných služeb Jiřího Růžka V labyrintu zpravodajských služeb spojený s autogramiádou. Knihu pokřtí Vladimír Špidla, Miloslav Švarc a šéf české rozvědky Ivo Schwarz. Slavnostního křtu se také zúčastní čestný host generál Radovan Procházka.

Křest knihy Přemysla Ruta „Orchestrion v hlavě“

listopad 1 Úterý

Od 17.00 – Křest knihy českého klavíristy, zpěváka, herce, básníka a dramatika Přemysla Ruta „Orchestrion v hlavě“. Knihu pokřtí Jiří Suchý a Jiří Burian.

Křest knihy „Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky“

prosinec 8 Čtvrtek

Od 16.00 – Křest knihy Adolfa Born a Jiřího Žáčka „Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky“, po němž bude následovat autogramiáda obou pánů.

Křest knihy „Cesty domů“

prosinec 15 Čtvrtek

Od 16.00 – Křest knižní podoby oblíbeného televizního seriálu „Cesty domů“ za účasti spisovatelky Miroslavy Besserové, režiséra Jiřího Adamce a některých herců ze seriálu.

Křest knihy „Strážce majáku“

duben 22 Pondělí

Od 17.00 – Srdečně Vás zveme na křest knihy „Strážce majáku“ Jiřího Žáčka, který se bude konat v Paláci knih Luxor v pondělí, 22.dubna 2013 v 17 hodin.

Křest knihy Michala Dlouhého Století četnické kriminalistiky

březen 19 Středa

Od 17.00 – Ve středu 19. března 2014 od 17:00 proběhne křest knihy Michala Dlouhého "Století četnické kriminalistiky" spojený s autogramiádou. Knihu pokřtí režisér Jiří Svoboda.

Autogramiáda ke knize „Ach, ty vraždy!

listopad 2 Středa

Od 16.00 – Autogramiáda u příležitosti vydání knižní podoby TV seriálu Zdeňka Zelenky „Ach, ty vraždy!“. Knihu budou podepisovat Jiřina Bohdalová, Jiří Štěpnička, Miroslav Etzler, Jan Hrušínský, Filip Blažek, Jan Dolanský a další.

Křest komiksu Václava Šorela „Zlatá kniha komiksů“

listopad 14 Pondělí

Od 16.00 – Slavnostní křest publikace ikony českého komiksu Václava Šorela „Zlatá kniha komiksů“. Křtu se zúčastní autoři komiksů Václav Šorel, Jiří Petráček a Vlastislav Toman a hosté: plukovník Aleš Knížek, ředitel Vojenského historického ústavu Praha, historik Jiří Rajlich, šéfredaktor časopisu ABC Zdeněk Ležák a režisér Tomáš Krejčí.

Křest knihy „Země jako vesmírný terč“

leden 22 Úterý

Od 16.00 – V úterý, 22. ledna vás zveme do Paláce knih Luxor, kde bude od 16 hodin probíhat křest knihy Jiřího Jiránka „Země jako vesmírný terč“.

Křest knihy Václava Klause ml. a Kateřiny Fišerové

listopad 11 Pondělí

Od 17.00 – Od 17:00 proběhne křest knihy Václava Klause ml. a Kateřiny Fišerové "Matematika pro trojkaře" spojený s autogramiádou. Knihu pokřtí ilustrátor Jiří Slíva a dcera Václava Klause ml. Eliška.

Křest publikací „Rytíři svatého Jana a jejich hrad ve Strakonicích, Skryté poselství českých pověstí a Okřesáno tmou

listopad 3 Čtvrtek

Od 16.00 – Křest tří nových publikací „Rytíři svatého Jana a jejich hrad ve Strakonicích, Skryté poselství českých pověstí a Okřesáno tmou“ autorů Tomáše Durdíka, Jana Bílého, Ivany Řandové a Ondřeje Fibicha. Knihu pokřtí Adolf Zíka, Jiří Dědeček a velkopřevor Karel kníže Paar. Slovem provede Martin Patřičný.

Čteme pro kuře - charitativní čtecí maraton

listopad 14 Čtvrtek

Od 09.00 – Od 9:00 do 19:00 bude v 1. patře probíhat charitativní čtecí maraton "Čteme pro kuře". Během dne se představí Tomáš Hanák, Jiří Dědeček, Jan Potměšil, David Deyl, Kašpárek v rohlíku a další. Moderuje Míša Maurerová.

Slavnostní uvedení jedné z nejočekávanějších knih tohoto jara Můj život bez mříží.

duben 2 Středa

Od 16.30 – Ve středu 2. dubna 2014 v 16:30 hodin představíme v Paláci knih Luxor unikátní životopisnou knihu Jiřího Kajínka Můj život bez mříží za účasti významných hostů z okolí nejznámějšího českého vězně. Pořádá nakladatelství Fragment.

Křest knihy „Jaroslav Hašek – Data, fakta, dokumenty“

duben 2 Úterý

Od 17.00 – V úterý, 2. dubna 2013, přivítáme v Paláci knih Luxor několik velmi vzácných hostů, kteří pokřtí knihu Radko Pytlíka Jaroslav Hašek - Data, fakta, dokumenty. Křest začíná v 17 hodin.

Křest knihy Z deště pod opak

září 19 Středa

Od 17.00 – Ve středu, 19. září od 17 hodin se můžete v Paláci knih Luxor setkat s Josefem Pepsonem Snětivým, který představí svou knihu „Z deště pod opak“.

Křest knihy „Odposlechy aneb Já na bráchu“

prosinec 4 Úterý

Od 16.00 – Zveme vás do Paláce knih Luxor na křest knihy „Odposlechy aneb Já na bráchu“, který proběhne v úterý, 4. 12. 2012 od 16 hodin.

Představení kuchařky „Hvězdy kuchyně – TOP 10 šéfkuchařů Česka“

říjen 1 Pondělí

Od 17.00 – Víte, kdo jsou nejlepší šéfkuchaři Česka? 1. října od 17 hodin budeme v Paláci knih Luxor hostit tři z nich.

Křest dvou knih Jana Cimického

únor 21 Čtvrtek

Od 16.00 – Zveme vás do Paláce knih Luxor, kde bude probíhat křest dvou knih Jana Cimického „Prchající stín“ a „Srdce a skalpel“. Křest začíná ve čtvrtek, 21. února od 16 hodin.

***ZRUŠENO*** Křest knihy „Jaroslav Seifert v mozaice postřehů z pera jeho přátel“

květen 13 Pondělí

Od 16.00 – Srdečně vás zveme do Paláce knih Luxoru, kde budeme v pondělí, 13. května křtít knihu Vratislava Ebra „Jaroslav Seifert v mozaice postřehů z pera jeho přátel“. Křest začíná v v 16 hodin.

Křest knihy „Prostřeno! VIP“

leden 15 Úterý

Od 16.00 – Zveme vás na křest knihy Prostřeno! VIP, který se bude konat v úterý, 15. ledna od 16 hodin v Paláci knih Luxor.

Články

1. 12. 2008 / Tiskové zprávy

Ukradený domov je bestsellerem

Kniha Ukradený domov – Jak se žilo na vesnici ve 40. a 50. letech Jiřího Šimona se stala po třech měsících na pultech obchodů bestsellerem. Prodalo se jí přes neuvěřitelných 5 tisíc kusů.

Číst celý článek

11. 6. 2014 / Recenze

Na vlně české fantasy

Letošní květen byl pro českou fantastiku opravdu výjimečný. Nejen že se tento žánr dočkal zvláštní pozornosti na veletrhu Svět knihy, kde zabíral značnou část programu, navíc se čtenáři dočkali i…

Číst celý článek

22. 7. 2008 / Tiskové zprávy

Studenti mají rádi slevy knih

Studenti jsou pro prodejce a poskytovatele služeb čím dál zajímavějšími zákazníky. O tom svědčí stovky firem v Česku, které se během poslední roky zapojily do mezinárodního slevového systému ISIC…

Číst celý článek

15. 11. 2008 / Tiskové zprávy

Ježíšku, daruj pod stromeček knížku...

Vánoce se blíží a s nimi přichází na pořad vymýšlení dárků pro nejbližší. Téměř každý druhý v tuto chvíli považuje knihu za vhodný dárek pod stromeček. A jaké budou letošní hity? Rozhodně to budou…

Číst celý článek

6. 8. 2014 / Recenze

Mrazivý audio zážitek

Spisovatel Peter May omámil před časem svým románem Skála doslova celý detektivní svět. V knize Muž z ostrova Lewis se opět potkáme s Finem Macleodem, který se vrací na svůj rodný ostrov. Z klidu…

Číst celý článek

17. 5. 2012 / Recenze

Líbáš jako ďábel

Nestává se moc často, aby se nějakému českému režiséru povedlo dostat do kin na původní český film 900 tisíc diváků. Marie Poledňáková to dokázala s filmem Líbáš jako Bůh (r. 2009) a dalo se…

Číst celý článek

19. 4. 2012 / Novinky

Knihománie začíná!

23. duben je významné datum pro světovou literaturu. Tento ten zemřeli dva velikáni spisovatelského řemesla. William Shakespear a Miguel de Cervantes y Savendra . UNESCO na tento den vyhlásilo…

Číst celý článek

29. 4. 2008 / Tiskové zprávy

Klidná oáza uprostřed prachu stavby

Hlavní nádraží v Praze mění svou ošklivou tvář. Jedním ze skautů změny je nové patrové knihkupectví NeoPalladium. Oáza kultivovanosti o rozloze 1200 metrů čtverečních nabízí uprostřed nehostinného…

Číst celý článek