(překlad Fuxová Eva)

Paní Hemingwayová

V originále „Mrs Hemingway“

Čtyři ženy, čtyři manželky Ernesta Hemingwaye: Hadley, Pauline zvaná Fife, Martha a Mary. Žhavé Antibes, bohémská Paříž, Londýn, Amerika, Kuba... všude tam se odehrávaly jejich lásky, vzplanutí, sňatky, nevěry a rozchody, propletené osudy kvarteta nevšedních žen, které miloval a posléze zase ztrácel světoznámý lamač srdcí a velký spisovatel. Příběh vyprávěný ve čtyřech částech, utkaný ze skutečných milostných dopisů, deníků i telegramů... z výbušných milostných trojúhelníků, na nichž ztroskotalo každé Ernestovo manželství. Každá žena bojovala o jeho srdce a místo v jeho posteli s milenkou, každý vztah sklouzl vždy od něžnosti ke zradě. Každá paní Hemingwayová věřila, že právě jejich láska bude trvat věčně. A každá z nich se hluboce mýlila.

Běžná cena 349 Kč

10% sleva on-line - 35 Kč

Cena on-line (s DPH): 314 Kč

Skladem poslední kusy (0-5)
Přidáno
Ks

K dispozici také jako e-kniha

Podrobnosti o knize

Recenze

Recenze Neoluxoru

12. 5. 2014

Katka (Palác knih Luxor, Praha)

Amerika a Francie, dvě hlavní místa, na nichž se odehrává příběh, skutečný i smyšlený, plný lásky i zklamání. Hadley, Ernest a Fife, milostný trojúhelník, umocněný Ernestovou slávou a bohémským životem. Děj začíná ve dvacátých letech 20. století, kdy Ernest prožíval idylické manželství s Hadley zvanou Hash, jež ukončila až jeho vášeň k Pauline čili Fife. A spěje dál až po léta šedesátá, přes třetí ženu Marthu k Mary Welshové, poslední paní Hemingwayové.

Kniha se mi velmi líbila, zejména styl, jakým jsou popsány niterné pocity hrdinek – ať už zhrzené manželky nebo mladé milenky -, které byly zpočátku nejlepšími přítelkyněmi. Působivé jsou i scenerie slunné jižní Francie a Floridy oproti deštivé Paříži. Dílo je psáno hbitým jazykem propleteným nádhernou francouzštinou. Doporučuji všem, kteří mají rádi inteligentní milostný román založený na částečně skutečných a zpola fiktivních událostech.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím