Žítkovské bohyně

Vysoko v kopcích Bílých Karpat jsou řídce rozeseta přikrčená stavení. Všude je daleko. Říká se, že právě proto si tam některé ženy dokázaly uchovat vědomosti a intuici, kterou jsme ztratili. Předávaly si ji z generace na generaci řadu století. Říkalo se o nich, že vidí do budoucnosti. Proč tedy nezachránily tu svou?

Běžná cena 329 Kč

10% sleva on-line - 33 Kč

Cena on-line (s DPH): 296 Kč

Přidáno
Ks

K dispozici také jako e-kniha

Video

Podrobnosti o knize

Ukázka z knihy

Recenze

Recenze Neoluxoru

31. 3. 2014

Jana (Knihkupectví Dejvická, Praha)

Vysoko v kopcích Bílých Karpat žily odedávna ženy obdařené výjimečnými  schopnostmi - uměly léčit a pomáhat s trápením, viděly minulost i budoucnost. Dora Idesová je neteř jedné z žítkovských bohyň zvané Surmena. Jejich umění se nenaučila, vystudovala etnografii a rozhodla se o bohyních napsat rozsáhlou vědeckou studii. Listuje archivními složkami a navštěvuje sousedky, a tak postupně skládá příběh Surmeny i ostatních bohyň. Zjišťuje, že i ona je součástí tajemné tradice. Kniha se mi líbila a vřele doporučuji.


Novinky

27. 3. 2012 / Recenze

Žítkovské bohyně

Na pomezí Moravy a Slovenska od pradávna žila tradice žítkovských bohyň - lidových léčitelek a vědem, jejich služeb jezdili využívat mnozí až zdaleka. Jejich osudy, osud této tradice a vnitřní…

Číst celý článek

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím