(překlad Žák Jiří)

Tma

V originále „N'éteins pas la lumiére“

Na Štědrý den objeví rozhlasová moderátorka Christine ve schránce dopis od ženy, která se chystá spáchat sebevraždu. Druhý den ráno zavolá do rádia muž a obviní jí z toho, že nic nepodnikla. Brzy se obvinění, hrozby a urážky znásobí, jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem...Co když jsou naši blízcí jiní, než se zdá? Poté, co Martin Servaz dostane obálku s kartou od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně, je jasné, že si někdo přeje, aby se vrátil zpátky do práce...

Běžná cena 399 Kč

10% sleva on-line - 40 Kč

Cena on-line (s DPH): 359 Kč

Přidáno
Ks

K dispozici také jako e-kniha

Podrobnosti o knize

Recenze

Recenze Neoluxoru

22. 6. 2016

Eva (blogteam Neoluxor, Praha)

Tma je třetí a zatím zároveň poslední kniha francouzské bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Autor Bernard Minier tentokrát odhaluje v příběhu o manipulaci v mezilidských vztazích naše nejskrytější noční můry, fobie a obsese. Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy?

Martin Servaz není tak úplně ve své kůži, léčí se na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření a pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem. Neoficiální vyšetřování rok staré sebevraždy ho však vrátí zpět do hry a napínavý děj čtenáře zavede až na vesmírnou stanici a do prostředí vesmírných kovbojů. A přestože postava Hirtmanna tentokrát prochází knihou jen v náznacích, příběh neztrácí na své dech beroucí atmosféře a můžeme se už jen těšit na další knihu, kterou by měl autor již brzy dokončit.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím