(překlad Kaprová Linda)

Skála

V originále „The Blackhouse“

Skotský ostrov Lewis je krásné, ale drsné odlehlé místo bez stromů, bičované větry, pokryté vřesovišti, kde se topí rašelinou a mluví gaelsky. A kde je snad jen strach lidí z Boha silnější než starost o živobytí. Pod zástěrkou víry však přežívají staré pohanské hodnoty a prapůvodní touha po krvi a pomstě. Na ostrov přijíždí nedávnou ztrátou syna poznamenaný policejní detektiv Fin Macleod, jenž se má podílet na vyšetřování brutální vraždy, provedené podle stejného scénáře jako vražda v Edinburghu. Fin prožil na ostrově Lewis dětství, takže je pro něho vyšetřování zároveň cestou domů a do minulosti.

Běžná cena 329 Kč

10% sleva on-line - 33 Kč

Cena on-line (s DPH): 296 Kč

Přidáno
Ks

K dispozici také jako e-kniha

Podrobnosti o knize

Ukázka z knihy

Recenze

Recenze Neoluxoru

21. 6. 2013

Petr (Knihkupectví Palladium, Praha)

Až neskutečně čtivý a poutavý styl psaní autora Petera Maye vám nedovolí knihu jen tak odložit z ruky.

Nový krimiromán provádí životem hlavního „hrdiny“ Fina Macleoda, téměř zlomeného muže, policisty, který se vrací vyšetřovat vraždu do míst, kde se narodil a trávil dětství.

Kniha ale nepřináší pouze pohled na dospělého Fina, jenž se ocitá v místech, které už dávno přestaly být jeho součástí, snažícího se rozlousknout zapletený případ. Dává nahlédnout i do jeho mládí a ukazuje čtenáři chladnou, pošmournou a přesto úchvatnou skotskou krajinu.

Právě dokonale vykreslená Alba (tj. Skotsko ve skotské gaelštině, která se v textu tu a tam také mihne) je cítit z každé kapitoly, pohltí i toho nejteplomilnějšího čtenáře.

24. 6. 2013

Markéta (Knihkupectví Hlavní nádraží, Praha)

Tuto knihu jsem „zhltla“ za jeden den. Popis drsné krajiny a života na odlehlém Skotském ostrově je úchvatný. Už se těším na další jeho knihu.

24. 6. 2013

Klára (Knihkupectví Nový Smíchov, Praha)

Knihu jsem přečetla a naprosto mě uchvátila. Je výborně napsaná, napínavá a vůbec je skvělá. Těžko bych našla negativa. Nezbývá než si počkat na další dva díly trilogie.

Novinky

3. 4. 2013 / Recenze

Peter May: Skála

Po dopsání kriminálního románu Skála přišel tehdy již zkušený spisovatel Peter May s neskromným prohlášením: „Je to ta nejlepší kniha, co jsem kdy napsal“. Strhující příběh odehrávající se na…

Číst celý článek

24. 6. 2014 / Speciály

S knihami na cesty

Chystáte se letos na zahraniční dovolenou? Přibalte si do kufru knihy, které pasují k vaší cílové destinaci. A pokud náhodou zůstáváte doma, můžete se přenést do cizích krajů prostřednictvím…

Číst celý článek

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím