(překlad Grygová Bronislava)

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

V originále „Miss Peregrine's Home for Peculiar Children“

Příběh začíná děsivou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. I když to zní jako něco nemožného - jsou možná stále naživu...

Běžná cena 348 Kč

10% sleva on-line - 35 Kč

Cena on-line (s DPH): 313 Kč

Přidáno
Ks

K dispozici také jako e-kniha

Video

Podrobnosti o knize

Ukázka z knihy

Recenze

Recenze Neoluxoru

4. 7. 2013

Aneta (Knihkupectví Zlaté Jablko, Zlín)

I když tato kniha nezačíná optimisticky, najdeme zde i úsměvné situace. Děj se vydává na dlouhou napínavou cestu, místy není tolik poutavý, jindy tak fascinující, že nebudete moci odolat zvědavosti, co se bude dít dál.

Na první pohled mě zaujaly fotografie, které děj skvěle dokreslují. Dokážete se lépe sžít s knihou a dokonale si představit prostředí, postavy, domy, aj.

Hlavní hrdinou je mladý dospívající muž, který chce splnit poslední přání svého milujícího dědečka. Vydává se na ostrov, kde se nevzhledně tyčí sirotčinec slečny Peregrínové.

Co všechno zde zažije se dozvíte, pokud se ponoříte do záhadného světa podivných dětí s různými neobvyklými schopnostmi, které jsou až hrůzostrašné, protkané temnou fantazií s otevřeným koncem.

Knihu můžu vřele doporučit.

16. 7. 2013

Lucie (Palác knih Luxor, Praha)

Hlavním hrdinou tohoto napínavého příběhu je šestnáctiletý Jacob. Od dětství poslouchal smyšlené příběhy svého dědy o podivných dětech se kterými vyrůstal. Jednoho dne jeho dědeček zemře. Jeho smrt je stejně podivná jako byly jeho příběhy. Jacob začne pátrat po dědečkově minulosti a záhy zjišťuje, že jeho příběhy nebyly tak úplně vymyšlené. Kniha je napínavá, místy strašidelná a zároveň dojemná. Strašidelnou atmosféru navíc doplňují dobové fotografie, které jsou v knize obsaženy. Zápletka je zajímavá a originální, což dělá z knihy příjemný a neopakovatelný literární zážitek. 

Novinky

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím