(překlad Mikolajková Lucie)

Než jsem tě poznala - vázaná

V originále „Me Before You“

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, dlouholetého přítele a svět končící s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louisa měnit musí. A tak přijme jednu velmi neobvyklou nabídku. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici. Přesto tyto dva svěde osud dohromady. Edice Světový bestseller

Běžná cena 349 Kč

10% sleva on-line - 35 Kč

Cena on-line (s DPH): 314 Kč

Není skladem

Podrobnosti o knize

Recenze

Recenze Neoluxoru

3. 10. 2013

Eva (Knihkupectví Starobrněnská, Brno)

Můžou si dva naprosto odlišní lidé, kteří nemají ale naprosto nic společného, někdy porozumět?

Luisa Clarková je dívka, která nezná nic jiného než obyčejný, všední život. Baví ji její práce v bistru, miluje svého přítele, který mimochodem není až tak dokonalý, jak se Luise jeví, a miluje také svůj domov. Jednoho dne se ale bistro musí zavřít a tím pádem se pro Luisu všechno mění.

Shoda okolností ji dostane do blízkosti Willa Traynora, kterého nehoda upoutala na kolečkové křeslo. Luisa se bude o Willa starat, spíš mu dělat společnost, aby nebyl sám a dokázal se bavit. Ale už nikdy nebude moct žít jako doposud. Miloval adrenalin, dobrodružství, jenže s tím je konec..

Luisa je rozená optimistka, ale Will se po nehodě chová za začátku až zle, má velké sklony k depresi a k sebevraždě... také se není co divit, když jeho bývalá přítelkyně s radostí a osobně oznamuje svoje brzké vdavky..

Luisa díky němu poznává nové filmy, knihy a celkově se díky Willovi z kulturní barbarky stává zvídavá holka, která se těší na každý nový film, který uvidí s Willem.

A přemluví Luisa Willa jet na dovolenou, a nevzdávat se?

Ani nepamatuju, kdy naposledy jsem četla tak dojemnou knihu, ale chápala jsem je oba, Willa i Luisu. Vlastně asi všechny vystupující v této knize, slzy mi tekly zvlášť u epilogu..

Tato kniha se musí přečíst! Jen si nachystat papírové kapesníčky předem.

27. 6. 2014

Olga (marketing, Zlín)

Tohle je knížka, po jejímž dočtení budete potřebovat další, ale nějakou extra veselou se šťastným koncem. Překrásný příběh o kvadruplegikovi, který nemá pro co žít a mladé pečovatelce, která se ho snaží přesvědčit o tom, že to není pravda. Louisa je velice sympatická postava, která si vás získá nejen svými nemístnými poznámkami a nemožné extravagantním oblečením (ze všeho nejvíc miluje proužkované punčochy alá čmelák), ale i postupným vývojem od maloměstské puťky s rutinním životem po sebevědomou ženu s touhou po dobrodružství. A Will? Will je úžasný. Po dočtení vám bude trochu smutno, ale takovým tím pěkným způsobem.

Novinky

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím