(překlad Krištůfková Kateřina)

Netopýr

V originále „Flaggermusmannen“

První případ Harryho Holea. V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněná a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování. Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega. Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat, zvláště poté, co vyjde najevo, že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem.

Běžná cena 369 Kč

10% sleva on-line - 37 Kč

Cena on-line (s DPH): 332 Kč

Přidáno
Ks

K dispozici také jako e-kniha

Podrobnosti o knize

Ukázka z knihy

Recenze

Recenze Neoluxoru

5. 8. 2013

Honza (Knihkupectví Dejvická, Praha)

Prvotina autora detektivních románů, které jsou celosvětově oblíbené. První případ Harryho Holea odehrávajícího se v Austrálii. Zavražděná Norská dívka je začátek útrap svérázného detektiva, který bojuje se svou minulostí. Příběh popisuje všechny možné segmenty australské společnosti, dostanete se až k symbolice smrti – netopýrovi, Austrálci, původní obyvatelstvo odhalí svá skrytá tajemství a detektiva z Norska nejednou překvapí. Pěkně napsané dílo, které by mělo patřit do inventáře každého, kdo alespoň trochu má rád severské detektivní romány. 

6. 12. 2013

Pavel (Knihkupectví Palladium, Praha)

Dlouho jsem další severské krimi odolával, Larsson mě nudil, Kepler byl zmatený. Pak se mi do ruky dostal Nesbø, a já jsem si pomyslel: „Á, další seveřan, to bude zas něco, co se míjí s mým chápáním, zas to bude plné jmen nikoli nepodobných jazykolamům.“ Takže přiznávám, že i já jsem omylný.

Netopýr je čistokrevná detektivka, a to bez dalšího, není nutné ji opatřit nálepkou „severská“. Hlavní hrdina Harry Hole je ražení detektiva americké drsné školy. Minulost nemá vyřešenou. A bourbon, s tím udržuje vztah neuhasitelné žízně.

Děj je zasazen do Austrálie, do města Sydney. Harry přijíždí pomoci s vyšetřováním vraždy jisté norské dívky. Příběh je strhující a prošpikovaný zvraty. Nesbø ukazuje Austrálii často v ne zrovna lichotivém světle, především co se drog týče. Hojně využívá náznaků a příběh obestírá australskou mytologií a historií.

Každému fanouškovi detektivek Nesbøa mohu jen doporučit. Koneckonců, jednou rukou odkládám Netopýra, a ve druhé už třímám Šváby.

Novinky

15. 2. 2013 / Recenze

Jo Nesbø: Netopýr

Jo Nesbø se za šestnáct let své spisovatelské kariéry stal předním autorem severské literatury. Díky knize Netopýr pochopíte, proč jeho literární dráha začala tak závratně. Takhle dobrou prvotinu…

Číst celý článek

6. 5. 2013 / Speciály

Červený týden

Patříte mezi ty, co si rádi skládají knihy podle barev? Pak je tento speciál určen právě vám! Vybrali jsme knihy, které se budou skvěle hodit do červené sekce ve vaší knihovně. Inspirujte se u…

Číst celý článek

19. 2. 2013 / Speciály

Jo Nesbø se vrací! (Na začátek)

Až v polovině února zajdete do některého z našich knihkupectví, najdete v něm novinku Joa Nesbøho „Netopýr“. Je to první případ Harryho Holea, ve kterém začíná pozoruhodný příběh velmi…

Číst celý článek

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím