Memento

MEMENTO je román o narkomanech. Tato věta říká sice to nejdůležitější, ale zdaleka ne všechno. Především nevypovídá o tom, že autor pojal svou prózu jako svědeckou výpověď – nikoli jako příběh „o nich“, ale jako „jejich“ příběh. Čtenář se dostává do středu dění, do života těch, kteří propadli droze, pro něž se stává fetování hlavním či spíše jediným smyslem života, kteří se sesouvají na šikmé ploše sebezničující vášně k naprosté zkáze.

Běžná cena 269 Kč

10% sleva on-line - 27 Kč

Cena on-line (s DPH): 242 Kč

Přidáno
Ks

Podrobnosti o knize

Recenze

Recenze Neoluxoru

8. 4. 2014

Pavel (Knihkupectví Palladium, Praha)

Příběh Michala Otavy je jen jedním příběhem z mnoha. Pouze jeden z milionů příběhů, jejichž průběh je stále týž, od drog až na samé dno. A přitom to byl milý kluk, obyčejný kluk, který vyrůstal v naprosto obyčejné pražské rodině. Možná na něj byl otec moc přísný, možná ho měla jeho matka přespříliš ráda, možná neměl dost kamarádů, možná by nám ho mělo být líto…

Ne, život, jaký měl Michal předtím, než sáhl po droze, žil a dodneška žije každý druhý.

Na české poměry výborně napsaná kniha, která – ač vyšla poprvé již v roce 1986 – je stále aktuální a dočkala se již mnoha vydání. Děj, který v knize plyne, je syrovou sondou do života drogově závislých v pražském podsvětí. I když máte při četbě sto chutí uštědřit hlavním postavám pár výchovných, stejně napjatě doufáte, že se z toho vyhrabou. Jenže nevyhrabou. Podívejte se, jak začala v Čechách éra pervitinu, podívejte se, jak se do vězení daly pašovat drogy, podívejte se, co s lidskou myslí a duší dokážou udělat drogy. Podívejte se a doufejte, že tohle nepotká žádného člověka, co je vám blízký.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím