(překlad Kateřina Krištůfková)

Levhart

V originále „Panserhjerte“

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě - bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání.

Běžná cena 399 Kč

10% sleva on-line - 40 Kč

Cena on-line (s DPH): 359 Kč

Přidáno
Ks

Video

Podrobnosti o knize

Ukázka z knihy

Recenze

Recenze Neoluxoru

6. 1. 2014

Honza (Knihkupectví Dejvická, Praha)

Již osmé pokračování případů ostříleného detektiva Harryho Holea, ani tentokrát autor nezklamal a udělal zatím podle mého názoru jednu z nejlepších knih. Harry Hole se ukryl před realitou z minulého dílu až do vzdáleného Hongkongu, kde se ukrývá před vlastními vzpomínkami na minulé případy a také před Hongkongskou mafií, které něco málo dluží. Avšak z úkrytu je vytržen, když si pro něj dojde kolegyně z osloského sboru, aby jim pomohl se sériovým vrahem. Detektivovi nakonec nic jiného nezbývá, než se vrátit zpátky do reality, která tentokrát nabídne velmi krutou a zlověstnou tvář. Vrah je skutečně jako levhart, tichý, chladnokrevný a velmi chytrý. Obětí přibývá a jako vždy se hraje o čas. Harry Hole bude muset znovu ukázat svou odvahu a hrát podle hry, která je zatím jeho nejtěžší v životě. Velmi kvalitně napsaná detektivka, která nezklame. 

17. 2. 2014

Pavel (Knihkupectví Palladium, Praha)

Po událostech vylíčených v románu Sněhulák Harry utápí své démony v Hongkongu, a sestupuje až na samé dno. Přelidněné město mu skýtá dokonalý úkryt, nezájem okolí a dostatek opia, které tak spolehlivě zahání noční můry. Policistka osloského oddělení vražd Kaja Solnessová jej přesto „vypátrá“. Harryho otec umírá, navíc se zdá, že v Norsku řádí další sériový vrah, a aby toho nebylo málo, dvě policejní oddělení, spolu svádí bitvu o kompetence a přežití.

Vrátí se Harry domů, bude ochoten se zapojit do vyšetřování, podaří se mu zapeklitý případ rozlousknout? Uvidí ještě někdy Ráchel a Olega? Pomůže mu nová láska překonat dřívější problémy? Nebo se rozhodne to vše ignorovat a zůstane u drog do konce svého ubohého života? To je spousta otázek, a všechny odpovědi jsou tak blízko… Stačí jen začít číst.

Je potěšující, že ani osmý svazek s titulním hrdinou HH neztrácí nic z napětí ani zábavnosti knih předešlých. Opět vřele doporučuji.

Novinky

10. 12. 2013 / Recenze

Top knihy tohoto roku

Početný blogteam Neoluxoru jde žánrově hodně do široka. Máme tu milovníky detektivky, klasiky, literatury faktu, erotiky i paranormálna. Dnes vám přinášíme přehled recenzí knih, které v tomto roce…

Číst celý článek

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím