(překlad Robovská Luisa)

Jarní mrtví

V originále „Vårlik“

Květnové slunečné ráno. Obyvatelé Linköpingu si vychutnávají první jarní paprsky na terasách restaurací. Vlaštovky krouží na obloze a barevné tulipány dokreslují poklidnou atmosféru. Matka s dvěma holčičkami jde do bankomatu. Vtom vše pohltí prázdnota, tlaková vlna smete idylu a nechává za sebou jen změť, křik a bolest. Bomba rozmetala nejen banku, ale všechny jistoty.

Běžná cena 329 Kč

10% sleva on-line - 33 Kč

Cena on-line (s DPH): 296 Kč

Přidáno
Ks

K dispozici také jako e-kniha

Podrobnosti o knize

Ukázka z knihy

Recenze

Recenze Neoluxoru

24. 6. 2013

Hanka (Knihkupectví Forum, Liberec)

Poklidné město Linköping si užívá sluneční paprsky a jarní náladu. V tom nečekaně přichází výbuch na náměstí, který má tragické následky. Dvě mrtvé šestileté holčičky, těžce zraněná matka a další těžce i lehce zraněné osoby. Kriminální oddělení má spoustu práce a ještě více otázek. Jednalo se o teroristický útok, útok na banku, stojí za tím extrémisté, nebo byl útok cílen na holčičky a jejich matku? Po dlouhém pátrání, kdy se kriminalisté motají v kruhu, se dostávají na stopu. 

Kniha svým syrovým násilím a zlem nepřekvapí. Zápletka není tak sofistikovaná jako u předchozích knih, ale svižný, čtivý děj to částečně vykompenzuje. Nedoporučuji slabším povahám.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím