(překlad Marková Michaela, Petrů David)

Inferno

V originále „Inferno“

Harvardský symbolog Robert Langdon se tentokrát ocitá v samotném srdci Itálie, aby pomohl vyřešit záhadu, jež je pozoruhodně propojena s jedním z největších literárních děl všech dob - Dantovým Peklem. Při svém tajuplném poslání se Langdon musí střetnout s neznámým, hrůzu nahánějícím protivníkem; proplétá se přitom nejen labyrintem florentských, benátských či istanbulských uliček, tajnými chodbami, skrytými komnatami, ale také labyrintem narážek a kódů. Jediná vodítka mu v jeho pátrání nabízí jenom Dantova temná epická báseň - a čas přitom neúprosně pádí. Až uplyne, má dojít ke katastrofě, která navždy změní celý svět…

Běžná cena 448 Kč

10% sleva on-line - 45 Kč

Cena on-line (s DPH): 403 Kč

Není skladem

Video

Podrobnosti o knize

Ukázka z knihy

Recenze

Recenze Neoluxoru

23. 9. 2013

Hana (Knihkupectví Forum, Liberec)

Příběh je čtivý, svižný, nechybí zvraty v ději a napínavé situace. Inferno nabízí klasický styl Browna – superhrdina, krásná žena, spousta šifer a naznačování, samozřejmostí je vyšinutá postava.

Kniha mě, oproti předchozím dílům, trochu zklamala. Začátek příběhu začal velmi akčně a vyvíjel se zajímavým směrem. Ke konci mi přišlo, že autorovi došel dech a postrádala jsem překvapivý závěr. 

21. 10. 2013

Pavel (Knihkupectví Palladium, Praha)

Nová kniha autora bestsellerů Dana Browna jistě potěší všechny jeho fanoušky.

Opět se můžete těšit na detailně popsaná místa, na nichž se kniha odehrává, ať už je to Francie, Itálie či Amerika, ať je to Paříž, Řím, Washington či snad Florencie. Právě do Florencie je děj románu zasazen, neboť do jisté míry čerpá inspiraci z Dantovy Božské komedie.

Jak je již u tohoto autora zvykem, román se čte na jeden zátah. Mile překvapí zvraty v příběhu, historické exkursy a komentované prohlídky uměleckých památek. Ale především je tu Robert Langdon, profesor historie a symbolog, předmět touhy pro všechny ženy, vzor, jemuž se všichni muži chtějí vyrovnat.

Pokud nečekáte náročnou literaturu, ale jde vám o oddechovou četbu, pak vás Inferno nezklame a mohu ho jen doporučit.

8. 11. 2013

Jan (Knihkupectví Dejvická, Praha)

I tentokrát Dan Brown nezklamal, a znovu přináší poutavý děj a kvalitní historické reálie. V této knize si pohrává s legendou, která sídlí v samém srdci Itálie, jde o Dantovu Božkou Komedii, záhada kterou musí tento velmi chytrý profesor Harvardské univerzity rychle vyřešit, jelikož jde o čas a indicií k rozluštění této záhady je jako vždy málo. Profesora Langdona čeká velmi těžký úkol, zabránit globální katastrofě před šíleným vědcem, který chce vypustit to pravé inferno do světa. Poutavé čtení které určitě nezklame skalní fanoušky tohoto spisovatele.

Novinky

24. 6. 2014 / Speciály

S knihami na cesty

Chystáte se letos na zahraniční dovolenou? Přibalte si do kufru knihy, které pasují k vaší cílové destinaci. A pokud náhodou zůstáváte doma, můžete se přenést do cizích krajů prostřednictvím…

Číst celý článek

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím