(překlad Klůfová Petra)

Dcera kostí a dýmu

V originále „Daughetr of Smoke and Bone“

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. To nejpodivnější o ní netuší ani její nejlepší kamarádka Zuzana. Modré vlasy si nemusí barvit, jsou takové odjakživa. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo neví, že tato magická stvoření jsou ve skutečnosti její rodina. Hovoří mnoha jazyky, ovládá však i takové, kterými běžní smrtelníci nemluví. Na obou dlaních má záhadné tetování očí, z kterých občas vychází nadpřirozená síla.

Běžná cena 259 Kč

10% sleva on-line - 26 Kč

Cena on-line (s DPH): 233 Kč

Přidáno
Ks

Podrobnosti o knize

Recenze

Recenze Neoluxoru

30. 7. 2013

Anna (Knihkupectví Forum, Liberec)

Opravdu výborná kniha. Po donekonečna omílaných upírech, kteří chtějí být hodní, a dokonalých andělích, kteří se snaží spasit svět, tu máme dvě naprosto jedinečné rasy - chiméry, které autorka dokázala naprosto mistrně vylíčit, namíchala nekonečný koktejl možností, jak smíchat znaky lidí a nejrůznějších zvířat. A pak jsou tu andělé, ne jako nadpozemští spasitelé, ale jako stvoření ohně a země, skuteční, se svými touhami, chybami a slabostmi. Tyto dvě rasy vedou nekonečnou válku, válku, při níž není možné odhadnout, kdo je v právu a kdo je ten zlý. Celou knihou se táhne otázka: Kdo je kladný hrdina a kdo záporák?

A pak se stalo, že se dvě z těchto bytostí do sebe zamilovaly, zaplatily za to životem, aby se po sedmnácti letech znovu sešly a nevěda, kým skutečně jsou, se do sebe zamilovaly znovu. Ale naštěstí se dočkáme mistrného rozzuzlení, minulost se setká s přítomností, celá skládačka do sebe zapadne a nezbývá, než si počkat na další díl. Konec naštěstí není otevřený způsobem, jež by člověku bránil zamhouřit oči. Ale všechny možné trilogie už mě začínají pomalu unavovat, kdo se má neustále prokousávat několika knihami natahovaného děje - dvakrát tak tlustá kniha a já bych už věděla, jestli Karou dokáže Akivovi odpustit.

Novinky

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím