(překlad Krištůfková Kateřina)

Červenka

V originále „Rodstrupe“

Harry Hole omylem postřelí během návštěvy prezidenta Billa Clintonta v Norsku jednoho agenta americké tajné služby. Harry je ke svému údivu povýšen na vrchního komisaře a přeložen k norské tajné službě. Ukáže se však, že byl takto odklizen do kanceláře, kde na něj čekají naprosto nudné a bezvýznamné případy, například prošetření činnosti gangu provozujícího ilegální obchod se zbraněmi, jenž je navázán na neonacistické prostředí. Harrymu a jeho parťačce Ellen Gjeltenové se ovšem podaří zjistit, že stopy pašeráků zbraní vedou až do řad osloské policie. Bezvýznamný případ už není bezvýznamný a roztáčí se kolotoč událostí.

Běžná cena 369 Kč

10% sleva on-line - 37 Kč

Cena on-line (s DPH): 332 Kč

Přidáno
Ks

K dispozici také jako e-kniha

Podrobnosti o knize

Ukázka z knihy

Recenze

Recenze Neoluxoru

6. 4. 2014

Pavel (Knihkupectví Palladium, Praha)

Poslední dílek do skládanky Harryho života. Z knih, které následují po Července, si čtenář dokázal vykreslit postavu Harryho Holea celkem plasticky a možná si říká, že už o něm ví vlastně vše… Ale je toho ještě spousta, o čem nemá ponětí. Neví například, jak se Harry seznámil se svou životní láskou Ráchel, neví, jak se stal vrchním komisařem, a neví ani, jaká byla jeho zavražděná kolegyně Ellen.

Červenka však dokáže nabídnout mnohem více. Kromě klasického řešení vražd nahlédneme do zákulisí tajné služby, podíváme se, jak moc dokáže z člověka udělat zvíře, ale především se z Norska roku 2000 přeneseme na východní frontu roku 1944, přímo do zákopů, kde za nacistické Německo bojují i norští vojáci. Přivítá nás válečná Vídeň a budeme svědky jedné velké lásky a možná ne jen jedné.

Stejně jako ostatní Nesbøho knihy, i tato se čte prakticky sama, svižná, bez hluchých míst, prostě výborně napsaná. Mohu jen vřele doporučit. 

6. 4. 2014

Honza (Knihkupectví Harfa, Praha)

Harry Hole znovu na scéně, tentokrát v žánrově čisté krimi. Opět se jedná o precizní a propracovaný příběh, který vás udrží v permanentním napětí i díky dynamickému střídání různých časových linií. Určitou menší obtíží může být snad jen to neztratit se v norských osobních jménech postav a mohu prozradit, že je to důležité v postupném rozuzlování hlavní zápletky.

Vzhledem ke skutečnosti, že u nás série nevycházela chronologicky, dočká se český čtenář objasnění několika zásadních skutečností týkajících se jak profesního, tak i osobního života Harryho Holea.

Jste-li příznivcem Joa Nesboho, potažmo NORD CRIMI, nemůže vás Červenka zklamat.

11. 4. 2014

Eva (Knihkupectví CITY, Olomouc)

Červenka je oním chybějícím článkem doplňujícím životní příběh norského detektiva Harryho Holea. Kniha si hned od počátku získá čtenáře rychlým spádem děje a skvělou zápletkou, velice nečekaně čtenáře zavádí do roku 1944 na válečnou frontu, kde se ocitáme v zákopech vedle norů, bojujících na straně nacistického Německa, aby nás zase blesku rychle přenesla zpět do Norska roku 1999, kde Harry díky osudové chybě postřelí agenta americké tajné služby. Tato událost rozpoutá velké změny v Harryho dosavadním životě a zároveň napomůže k odhalení událostí dávno minulých.

Kniha je psána poutavě s rychlým spádem událostí a nečekaným závěrem, jež je plný neočekávaných zvratů. 

30. 6. 2014

Jana (Knihkupectví Dejvická, Praha)

Již 3. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Tentokrát nás autor vezme do prostředí neonacistů, kde půjde o jednu velmi nebezpečnou zbraň. V příběhu se dostaneme i do roku 1944, odkud pak přeskočíme mezi veterány druhé světové války. Harry Hole se bude muset smířit se spoustou nových a velmi nepříjemných věcí, aby dokázal zabránit nejhoršímu. A tak tento známý detektiv znovu opráší své neortodoxní metody a postaví se nebezpečné zbrani. Velmi pěkný příběh a skvěle napsaná detektivka.

Novinky

17. 3. 2014 / Speciály

Velký knižní čtvrtek 2014

Velký knižní čtvrtek se stal neodmyslitelnou součástí knižního světa. Ani tento rok tomu nebude jinak a ve čtvrtek 20. března 2014 odstartuje prodej dlouho očekávaných novinek, které připravila…

Číst celý článek

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím