(překlad Podaný Richard)

Borgia

V originále „Borgia: Du Sang pour le Pape, Le Pouvoir et l'Inceste, Les Flammes du Bucher a Tout est Vanité“

Poznejte skutečnou tvář renesance. Takovou, o které vás ve škole neučili. Renesance, která přináší rozkvět umění a úpadek morálky. Renesance s krví na rukách. Renesance v podání dvou komiksových velmistrů. Ještě před tím, než začaly vznikat o „první zločinecké rodině světa“, papežské rodině, která na konci patnáctého století nelítostně ovládala celou Itálii, hvězdně obsazené seriály, ještě před tím se sešly dvě největší komiksové legendy, aby zpracovaly tuhle fascinující látku po svém.

Běžná cena 549 Kč

10% sleva on-line - 55 Kč

Cena on-line (s DPH): 494 Kč

Skladem poslední kusy (0-5)
Přidáno
Ks

Podrobnosti o knize

Ukázka z knihy

Recenze

Recenze Neoluxoru

6. 1. 2014

Pavel (Knihkupectví Palladium, Praha)

Pro moc a slávu byli ochotní udělat vše. Intriky a vraždy jim nebyli cizí. Honosné večírky a veřejné orgie, tím žili. Komiks z produkce nakladatelství Crew představuje jeden z nejzvrácenějších a nejkrutějších rodů renesančního světa.

Kniha nás seznamuje s Rodrigem Borgiou, kardinálem a papežovým služebníkem, který touží po papežově místě a nenechá se o něj připravit. Stává se papežem Alexandrem II. Nadále ale pokračuje s intrikami a odstraňováním nepohodlných lidí. V příběhu se setkáváme nejen s Rodrigem, ale i s jeho syny a dcerou. Jsme svědky jejich života až do smrti, která ani u jednoho z nich nebyla přirozená. Ostatně se tomu ani není co divit.

Borgia je nádherně namalovaná, dovolím si tvrdit, že jde o mistrovské dílo. Rodrigova dcera Lukrécie je přímo oslňující. Komiks je vůbec přehlídkou jen krásných lidí, což je samozřejmě naprosto nereálné, ale kouká se na to dobře.

Kniha není pro slabé žaludky – sex, vraždy, erotické scény, incest, korupce, politikaření a další zvrácenosti… Tohle vše je na ní právě to nejlepší. Takže odložte prudérnost a ponořte se do života rodu Borgiů.

Novinky

14. 1. 2014 / Recenze

Když nahá potká nahého

Představovat Alejandra Jodorowského lidem, kteří znají svět jen skrze zatuchlý pach filmového klubu, je stejně zbytečné jako vysvětlovat jméno Milo Manary pánům, co rádi kreslenou erotiku na…

Číst celý článek

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím