(překlad Robovská Luisa)

Analfabetka, která uměla počítat

V originále „Analfabeten som kunde räkna“

Nombeko začala pracovat v pěti letech jako vynašečka latrín na předměstí Johannesburgu, v deseti letech osiřela. Nic nenasvědčovalo tomu, že by neměla prožít svůj život v jedné z chatrčí největší chudinské čtvrti světa a pak tu předčasně umřít, nikým nepostrádaná. To by ale nebyla Nombeko - analfabetka, která uměla počítat. Osud i její talent jí zavedou až do mezinárodní politiky, na druhou stranu zeměkoule, ke dvěma identickým a zároveň velmi odlišným bratrům. Během jejího dobrodružného putování se jí podaří zamotat hlavu agentům nejobávanější tajné služby nebo být unesená ve špinavém náklaďáku na převoz brambor. A tím to zdaleka nekončí...

Běžná cena 379 Kč

10% sleva on-line - 38 Kč

Cena on-line (s DPH): 341 Kč

Přidáno
Ks

K dispozici také jako e-kniha

Video

Podrobnosti o knize

Ukázka z knihy

Recenze

Recenze Neoluxoru

4. 6. 2014

Zuzana (Knihkupectví FUTURUM, Hradec Králové)

Analfabetka, která uměla počítat je příběh psaný stylem, který bude čtenáři velmi blízký, tedy ironický, vtipný a není zde nouze o neuvěřitelné zvraty na pozadí opravdových událostí jak politických, tak i dějinných.

Příběhu můžeme nebo nemusíme věřit, ale určitě po přečtení zůstane čtenáři dobrá nálada a pocit, že i vážné věci se mohou brát trochu na lehkou váhu. 

4. 6. 2014

Hana (Knihkupectví Dejvická, Praha)

Druhý román autora Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel je opět nabitý dějem. Tentokrát je hlavní postavou jihoafrické děvče Nombeko a příběh sleduje její život od pěti let, kdy se stala vynašečkou latrín. Jak již název nasvědčuje, osud a talent ji posouvá dál. Od neschopného vědce a atomové bomby (s níž zamotá hlavu dvou agentům Mossadu), na sever Evropy, kde potká dvě identická, ale odlišná dvojčata-chlapce. A jeden z nich se stane jejím životním partenerem. Doslova spolu plují životem a i s druhým dvojčetem a jeho revolucionářskou přítelkyní zažívají neuvěřitelná dobrodružství. Stejně jako ve Staříkovi je děj protknutý politickými a historickými událostmi, které se staly a mohly stát. Autor opět nezklamal. 

Novinky

24. 6. 2014 / Speciály

S knihami na cesty

Chystáte se letos na zahraniční dovolenou? Přibalte si do kufru knihy, které pasují k vaší cílové destinaci. A pokud náhodou zůstáváte doma, můžete se přenést do cizích krajů prostřednictvím…

Číst celý článek

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím